mikroSFI to jednodniowa, bezpłatna, popołudniowa konferencja zrzeszająca fascynatów z dziedziny IT. Podczas trzeciej edycji tego wydarzenia, motywem przewodnim będzie szeroko pojęta robotyka.

mikroSFI#3 ROBOTYKA

Jest to niepowtarzalna okazja do rozszerzenia swojej wiedzy, nawiązania kontaktów z osobami z branży oraz poszerzenia swoich horyzontów i kwalifikacji.

Informacje

Co?

mikroSFI#3 to bezpłatna, popołudniowa mini-konferencja.
Jej tematyka obejmuje zagadnienia związane z robotyką

Gdzie?

Politechnika Krakowska
Wydział Inżynierii Elektrycznej i Komputerowej
ul. Warszawska 24
sala A4
[mapa]

Kiedy?

14 stycznia 2016
godz. 18:00-21:00


[Dodaj do kalendarza]

Program

18:00 - 19:00

Krzysztof Kotlarek

Quadcopter - budowa i działanie

W czasie prelekcji będzie można usłyszeć o tym, jak rozpocząć budowę własnego quadcoptera, na co zwrócić uwagę podczas projektowania oraz jak dobrać odpowiedni hardware. Poruszony zostanie również temat problemów, które można napotkać podczas implementacji systemu sterowania oraz testowania.

19:00 - 20:00

Piotr Kruk, Rafał Kozik, Michał Wróbel, Michał Soboszek

Jak robot odnajduje się w naszym świecie? W jaki sposób widzi i odczuwa?

W świecie robotyki trwa wyścig o coraz lepsze algorytmy sterowania wykorzystujące coraz nowsze techniki rozpoznawania obrazu i dżwięku. Prelegenci z Naukowego Koła Robotyki i Sztucznej Inteligencji na Uniwersytecie Jagiellońskim podczas swojej prezentacji przybliżą działalność koła i pokazą parę algorytmów sterowania i rozpoznawania obrazu połączone z prezentacją na robocie z użyciem LIDARA, kamery i czujnika ultradżwięków.

20:00 - 21:00

dr Wojciech Turek

Robot mobilny dla informatyków

Zbudowany w Katedrze Informatyki AGH robot CAPO to nowa, uniwersalna i stosunkowo niedroga platforma mobilna, która pozwala na prowadzenie zaawansowanych badań i działalności edukacyjnej. Jest ona łatwa w montażu i utrzymaniu oraz pozwala na szybkie dodawanie nowych komponentów i zastosowań. Umożliwia autonomiczne wykonywanie złożonych algorytmów zaimplementowanych w różnych językach programowania. Została w całości zaprojektowana i zbudowana z myślą o szybkim prototypowaniu i weryfikowaniu nowych pomysłów. Prezentacja przybliży proces powstawania nowego robota, podstawowe problemy, rozwiązania i efekty czteroletnich prac z robotami CAPO.

Współpraca

Logo Academica


Logo Academica


Patronat medialny

Firmy i instytucje zainteresowane współpracą przy organizacji mikroSFI prosimy o kontakt.

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań związanych z mikroSFI, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem:

[email protected]


Do góry