Już 9 czerwca odbędzie się w Krakowie I edycja mikroSFI. Spotkanie w pełni zostanie poświęcone technikom
ANALIZY I PRZETWARZANIA DANYCH.

mikroSFI to bezpłatne, popołudniowe wydarzenie zainicjowane przez organizatorów Studenckiego Festiwalu Informatycznego - międzynarodowej oraz największej w Polsce studenckiej konferencji IT.

Jest to niebywała okazja do wysłuchania specjalistów danej dziedziny, nawiązania branżowych znajomości oraz poszerzenia wiedzy ze świata informatyki. Jest to również znakomita rozgrzewka przed 12 edycją SFI, która odbędzie się już na wiosnę.

Kiedy i gdzie?

Co? Gdzie? Kiedy?

Co?

mikroSFI to bezpłatna, popołudniowa mini-konferencja. Jej tematyka obejmuje zagadnienia związane z analizą
i przetwarzaniem danych.

Gdzie?

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, ul. Rakowicka 27
(niedaleko Dworca PKP)

sala 12, pawilon G [mapa]

Kiedy?

9 czerwca 2015
godz. 17:00-20:00


[Dodaj do kalendarza]

Telematyczny odcisk palca, czyli jak rozpoznać niebezpiecznego kierowcę?

Każdy kierowca, czy to samochodu osobowego, autobusu, czy ciężarówki, ma swój własny, unikatowy i wypracowany styl jazdy. Można zatem pokusić się o stwierdzenie, że sposób prowadzenia auta, bądź innego środka transportu, mógłby stać się niejako "wizytówką" jego posiadacza. Czy jest to możliwe? Podczas swojego wystąpienia Prelegent odpowie na pytanie, jak bardzo różnią się od siebie typy jazdy różnych kierowców, a co za tym idzie - czy jesteśmy w stanie stworzyć dla każdego kierowcy odpowiednik odcisku palca, który będzie go identyfikował.

Prezentacja jest zbudowana wokół rzeczywistych danych dostarczonych przez AXA. Zostaną przedstawione proste metody radzenia sobie z danymi pochodzącymi z lokalizatorów GPS oraz sytuacjami, w których obserwacje są różnej długości. Uczestnik będzie miał okazję poznać sposób przekształcenia problemu typu unsupervised w supervised, co umożliwia zbudowanie mocniejszego modelu dzięki nowym narzędziom stosowanym w przypadku problemów nadzorowanych. Na koniec Prelegent pokaże proste zastosowanie bootstrapu.

Rejestracja

Big Data, Machine Learning, EDA, Reproducible Research i inne modne słowa w analizie danych - gdzie one się mieszczą w słowniku R?

Wykład Zygmunta Zawadzkiego na pewno spodoba się miłośnikom języka R. Jego głównym tematem będzie Reproducible Research mówiący o powtarzalności i możliwości odtworzenia przeprowadzanych analiz. Podczas prelekcji będzie można dowiedzieć się wielu interesujących (a przede wszystkim przydatnych!) wiadomości dotyczących analizy i przetwarzania danych z wykorzystaniem języka R, a także rozwiązywania problemów komunikacyjnych, jakie pojawiają sie w momencie, gdy wyniki swojej pracy trzeba przedstawić w jak najbardziej zrozumiały sposób tzw. laikom, czyli ludziom, którzy programistami ani statystykami nie są, a chcieliby również w łatwy sposób móc analizować własne dane na potrzeby badań.

W trakcie prezentacji prelegent pokaże, jak generować dokumenty z wykorzystaniem R i markdown, jak tworzyć dokumenty z szablonów, mając do dyspozycji R, LaTex oraz mustache, a także jak wyglądają aplikacje w przeglądarce z wykorzystaniem R i Shiny. To wszystko autor poprze przykładami z własnego życia oraz doświadczenia nabytego podczas pracy w sektorze finansów. Poruszy również temat wykorzystania języka R jako interfejsu do innych języków, opowie o jego ogólnej filozofii oraz wyjaśni, dlaczego większość zarzutów, jakie jest stawiane R, jest jego zdaniem mocno naciągana.

Zainteresowani? W takim razie serdecznie zapraszamy na wykład!

Rejestracja

Wiemy, o czym myślisz, czyli analiza danych w neuropsychologii.

Popkultura science-fiction atakuje nas wizjami świata, w którym każda z naszych myśli będzie mogła być „wyjęta” z naszej głowy, bez udziału naszej woli. Czy naprawdę mamy się czego obawiać?

W trakcie wykładu prelegenci - Michał Ociepka i Bartłomiej Kroczek, pokażą, jak przy zastosowaniu aparatu matematycznego i narzędzi do analizy danych można interpretować sygnały pochodzące z mózgu, np. czy badana osoba zauważyła błąd w czytanym tekście lub też przeżyła wewnętrzny konflikt moralny na skutek zaprezentowanego bodźca.

Prelegenci opiszą również badania, w których specjaliści od Machine Learningu budują klasyfikatory próbujące przewidzieć nasze proste odruchy, uczucia a nawet to, o czym myślimy.

Przyjdź i zobacz, jak pracuje się z danymi z Twojego mózgu!

Rejestracja

Współpraca

Logo Academica

Logo PSUEK

Firmy i instytucje zainteresowane współpracą przy organizacji mikroSFI prosimy o kontakt.

Rejestracja

Rejestracja

Obecnie rejestracja na to wydarzenie jest zamknięta.
Zapoznaj się z stroną sfi.org.pl aby poznać najbliższe wydarzenia

Kontakt

Kontakt

W razie jakichkolwiek pytań związanych z mikroSFI, zapraszamy do kontaktu mailowego pod adresem:

[email protected]


Do góry